Skip to main content
1
Blog

Najpopularniejsze polskie zupy – narodowa skarbnica

By 5 września 2016 3 czerwca, 2020 Brak komentarzy
Najpopularniejsze polskie zupy - narodowa skarbnica

Przychodzi taki moment, kiedy każdy, prędzej czy później, nabierze ochoty na obiad jak u babci. Nie szybkie jedzenie w głębokim tłuszczu, nie egzotyczne potrawy, które trzeba jeść pałeczkami, ani nawet nie wykwintne dania z równie skomplikowanymi nazwami… Masz ochotę na ciepło, rodzinność, zapachy przywołujące wspomnienia z dzieciństwa? Ugotuj sobie tradycyjną zupę i zaproś do stołu swoich bliskich!

Smakuje, bo polskie?

Sława tradycyjnych zup kuchni polskiej nie maleje i kolejne już generacje zajadają się wywarami pełnymi swojskich smaków i zapachów. Z każdą łyżką aromatycznego bulionu ciało ogarnia błogi spokój, a dusza delektuje się uczuciem bezpieczeństwa, przywoływanym przez wspomnienia z lat beztroskiego dzieciństwa. Typowo polska zupa to nie tylko niepowtarzalny smak, ale także stół, przy którym gromadzą się bliscy, domowa atmosfera i relaks po dniu pełnym gonitwy.
Polska kuchnia oferuje smakoszom wybór różnych rodzajów zup, które gotowane były przez mamy i babcie z dobrodziejstw rodzimej natury. Warto pielęgnować tradycję serwując pyszny obiad w polskim stylu dla wszystkich domowników.

Najpopularniejsze zupy polskie, czyli to, co rodacy lubią najbardziej

Polska tradycja kulinarna to przede wszystkim smak zup, przygotowywanych z darów rodzimej ziemi. Na stołach królują więc czerwone pomidorówki, kwaśne ogórkowe, świąteczny barszcz z uszkami lub jarzynówki. Każdy Polak ma swoją ukochaną zupę, którą z chęcią przygotowuje w domowym zaciszu. I Ty z łatwością odtworzysz smak dzieciństwa.
W wielu rodzinach kultywuje się spożywanie zup regionalnych. Na Podhalu rozkoszować można się kwaśnicą, a na Śląsku wodzianką. Każdy region ma w swojej książce kucharskiej potrawy, które w pewien sposób oddają smaki i kolory danego miejsca.
Szczególnie lubiane wśród Polaków są zupy warzywne. Do garnka chętnie wkładamy dobrodziejstwa z przydomowego ogródka lub ulubionego straganu. Doskonałą potrawę możesz przygotować także z mrożonek dostępnych w sklepach. W ten sposób masz pewność, że warzywa są świeżo mrożone i solidnie przygotowane przez producenta do spożycia (sprawdź bogatą ofertę zup od Prostych Historii!).

Tradycyjne zupy polskie – przepisy babć w nowoczesnej formie

Przepisy naszych babć i mam to prawdziwa skarbnica narodowych smaków, które warto przekazywać kolejnym pokoleniom, razem z całym ciepłem i rodzinnością towarzyszących spotkaniom przy stole.
Różne rodzaje zup polskich wraz z różnorodnością składników potrzebnych do ich przygotowania, pozwalają na kulinarne przeżycia nawet najbardziej wybrednym.
Dobrym pomysłem na świetną zabawę w kuchni jest odrobina eksperymentowania. Tradycyjna zupa podana z nowymi dodatkami może być hitem rodzinnych spotkań.
W ten sposób tradycyjną zupę pomidorową można urozmaicić wykorzystując do jej przygotowania świeże pomidory upieczone uprzednio w piekarniku z ziołami i czosnkiem.
Uwielbiany przez Polaków rosół możesz podać z mięsnymi pulpecikami, zamiast z makaronem.
Do przygotowania tradycyjnej zupy jarzynowej możesz użyć gotowych bukietów warzywnych w postaci mrożonek, np.: Bukiet 7 warzyw Proste Historie. Dzięki temu masz możliwość dodania różnorodności smakowej i kolorystycznej do twojego dania.
Polskie potrawy najlepiej smakują jednak chyba wtedy, kiedy podaje nam je z uśmiechem bliska nam osoba!