Skip to main content

O marce

Dom, w którym smacznie się gotuje i wspólnie jada jest żywy – to miejsce przyjemne i bezpieczne, z niezwykłą siłą przyciągania ludzi. Proste Historie powstały po to, żeby pomóc tworzyć takie miejsce poprzez wspieranie przygotowania codziennego, pysznego jedzenia.

Sięgając po Proste Historie każdy otrzyma coś prostego i pysznego. Coś, do czego zawsze będzie chciał powracać!

Chcemy robić to, na czym znamy się najlepiej, czyli rozwijać współczesną domową kuchnię w oparciu o dobre polskie tradycje i składniki najlepszego pochodzenia. Możemy poszczycić się doskonałą znajomością polskiej kuchni domowej, ale nie boimy się też uwspółcześniać przepisów, czy łamać rutyny. Pozostajemy otwarci na różne smaki i wprowadzamy na polskie stoły garść nowych inspiracji.

Wyróżnikiem Prostych Historii jest szeroki wybór produktów kulinarnych na różne okazje i potrzeby. Korzystamy z najlepszych polskich i wyłącznie naturalnych składników. Nigdy nie idziemy na kompromis w kwestii jakości i smaku.

Firma

O nas
O nas

Historia Iglotexu, to… prosta historia rodzinna, która zaczęła się od Państwa Tadeusza i Małgorzaty Włodarczyków, gdy w 1983 roku wspólnymi siłami stworzyli firmę cukierniczą, zajmującą się także produkcją i sprzedażą lodów. Z biegiem lat zmieniła ona swój profil na producenta mrożonych wyrobów kulinarnych i stopniowo zdobywała serca i podniebienia Polaków, stawiając na cenione przez wszystkich proste i klasyczne potrawy oraz smaki. Ale po kolei…

Historia Iglotexu to historia systematycznego i konsekwentnego rozwoju, która z producenta regionalnego rozwinęła się z czasem w ogólnopolską firmę, nie tracąc przy tym rodzinnego pierwiastka. Historia Iglotexu to wreszcie historia sukcesu opartego na ciężkiej pracy, wysokiej jakości produktów, doświadczeniu i zaangażowaniu pracowników, a także dbałości o najmniejszy szczegół. Te wszystkie elementy składają się na tę prostą historię.

Firma Iglotex S.A. to polska firma produkcyjno-handlowa z siedzibą w miejscowości Skórcz w województwie pomorskim, posiadająca ponad trzydziestoletnie doświadczenie na polskim rynku w produkcji i sprzedaży mrożonych wyrobów kulinarnych. Wysoka jakość i dobry, domowy smak potraw sprawiały, że produkty Iglotexu zdobyły rynek regionalny, a następnie ogólnokrajowy, z czasem również goszcząc na rynkach Unii Europejskiej i Europy Środkowo-Wschodniej.

Historia firmy

1983

założenie firmy cukierniczej przez Tadeusza i Małgorzatę Włodarczyków

1991

zmiana profilu firmy (produkcja i sprzedaż mrożonych produktów kulinarnych)

1998

zakończenie budowy nowych pomieszczeń biurowych, magazynowych i produkcyjnych

2000

oddanie do użytku kolejnej hali produkcyjnej wraz z zapleczem socjalnym

2011

połączenie trzech wiodących firm dystrybucyjnych: Iglotex, Iglokrak, LMJ – powstanie Grupy Kapitałowej Iglotex

2012

uruchomienie produkcji wyrobów chłodzonych

2013-2014

intensywny rozwój własnej sieci dystrybucji

2015

wprowadzenie na rynek nowej marki PROSTE HISTORIE

2016

Pierwsza szeroko zakrojona kampania reklamowa marki Proste Historie, w której udział biorą znane, polskie gwiazdy: Wojciech Mann, Krystyna Janda, Marcin Prokop, Maryla Rodowicz. Kampania obejmuje swoim zasięgiem m.in.: telewizję, radio, VOD oraz portale internetowe.

2017 – 2018

Kolejne kampanie reklamowe ATL marki Proste Historie z udziałem popularnych gwiazd: Maryli Rodowicz, Magdaleny Różczki i Natalii Kukulskiej.

Sukcesywny rozwój portfolio produktowego marki konsumenckiej PROSTE HISTORIE – m.in. pojawienie się nowego subbrandu BISTRO oraz kategorii produktowych, takich jak „Pizza i zapiekanki”, produkty chłodzone, „Pierożki z pieca”, „Dania na patelnię”, „Placki drożdżowe”, „Pizza z pieca kamiennego”.

2019 – maj

Pożar zakładu produkcyjnego Iglotex SA w Skórczu. Zniszczeniu uległo około 98% parku maszynowego, około 90% infrastruktury technicznej oraz 80% powierzchni biurowej oraz produkcyjno-magazynowej.

2019 – listopad

Podjęcie decyzji o budowie nowego zakładu produkcyjnego oraz nowej infrastruktury magazynowej i biurowej do końca 2020 roku. Rozpoczęcie prac projektowych i przygotowanie do realizacji inwestycji w Skórczu przy ul. Leśnej 2, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

2020 – marzec – listopad

Budowa nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego Iglotex S.A. w Skórczu. Więcej szczegółów tutaj.

2023 – czerwiec

Iglotex w 100% powraca do rąk rodziny Włodarczyk.