Pomysły na dania niskokaloryczne

Szczególnie w okresie wiosennym i letnim chętnie sięgamy po dania niskokaloryczne. Są to lekkie dania, które dają energię do działania i nie powodują uczucia ciężkości. Pomysłów na smaczne, lekkie potrawy jest całe mnóstwo!
Niskokaloryczne dania wielu osobom kojarzą się wyłącznie z daniami „na odchudzanie”, a skoro tak, nie mogą być smaczne. Nic bardziej mylnego! Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami często poszukujemy właśnie takich dań, pomimo tego, że jesteśmy przeciwnikami jakichkolwiek diet odchudzających. Potrawy niskokaloryczne wcale nie muszą być pozbawione smaku, nie muszą też pozostawiać uczucia głodu. Są doskonałą alternatywą dla dań ciężkostrawnych, po których nierzadko nie czujemy się najlepiej.
Jeśli mamy ochotę na lekkie danie, które pokocha cała nasza rodzina, sięgnijmy np. po rybę lub filety z kurczaka. Możemy przyrządzić je na parze lub w piekarniku, obowiązkowo w towarzystwie aromatycznych ziół. A co do mięsa?
Tutaj z pomocą przychodzą PROSTE HISTORIE, które zawsze warto mieć pod ręką. Nie musimy całkowicie rezygnować z ziemniaków. Możemy sięgnąć po garść talarków ziemniaczanych lub cząstek ziemniaczanych ze skórką. Jeśli tylko nie polejemy ich dużą ilością sosu czy tłuszczu (a nie ma takiej potrzeby, bo najlepiej smakują chrupiące!), nie będą potężnym zastrzykiem kalorii.
Uroku i niepowtarzalnego smaku daniu nadadzą oczywiście warzywa. Warto sięgnąć po różne kompozycje warzywne na patelnię. Możemy przyrządzić je z odrobiną oliwy z oliwek. Świetnym pomysłem jest niskokaloryczna sałatka ze szpinakiem, mini marchewka lub klasyczna marchewka z groszkiem. Jest w czym wybierać! Z PROSTYMI HISTORIAMI nigdy nie jest nudno, za to zawsze jest smacznie, zdrowo i kolorowo!