Pomysły na szybkie dania na śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jest to stara prawda bardzo dobrze wszystkim znana. Co więcej, lekarze, dietetycy i inni fachowcy podpisują się pod tym, bowiem to właśnie śniadanie ma za zadanie dostarczyć nam sporą ilość energii na kolejne kilka godzin, wprawić w dobry humor i zmobilizować do działania. Śniadanie powinno być pożywne i zdrowe. Dzięki Prostym Historiom będzie też proste i szybkie w przygotowaniu!
Standardowa kanapka z szynką i żółtym serem i klasyczna jajecznica to tradycyjne polskie śniadanie. Nie można mu nic zarzucić, ale jeśli spożywane jest niemal każdego dnia w takiej właśnie formie, w pewnym momencie robi się zwyczajnie… nudne. Nie ma zaś nic gorszego niż nużący posiłek, który jest jedzony z konieczności, a nie dla przyjemności. Rodzinne śniadania powinny być radosne, kolorowe i ciekawe. W ten sposób eliminujemy niechęć dzieci do jedzenia i nawet największe niejadki chętnie sięgają po wymyślne, tęczowe dania. „Wymyślne” oznacza tu „pochłaniające czas i energię”? Nie!
To zrozumiałe, że poranek jest zazwyczaj dość intensywny, wszystko robimy w biegu, bo trzeba wyprawić dzieci do szkoły czy przedszkola, a sami musimy w całym tym szaleństwie zdążyć do pracy. Jest na to jeden prosty sposób – Proste Historie. Szeroka gama produktów sprawia, że mamy w czym wybierać, a z racji tego, że są to produkty głęboko mrożone, bez obaw możemy je trzymać długi czas w zamrażarce i sięgać po nie, gdy tylko mamy na to ochotę.
Jakie pomysły na pożywne, szybkie śniadanie? „Nudną” jajecznicę znacznie urozmaicimy, jeśli dodamy do niej ulubione warzywa lub specjalnie skomponowane mieszanki warzyw. Inny świetny pomysł na śniadanie na ciepło to warzywa na patelnię. Te polskie czy wiejskie dla tradycjonalistów, meksykańskie dla miłośników ostrzejszych smaków, po hiszpańsku albo orientalne, by choć przez chwilę poczuć we własnej kuchni klimat egzotycznych wakacji…
Inne ciekawe pomysły na śniadanie? Tosty z dodatkiem wspomnianych warzyw, warzywne naleśniki lub… zupa krem! Zupa z zielonych, żółtych, białych lub czerwonych warzyw rozgrzeje nawet największe zmarzluchy w jesienny czy zimowy poranek i doda energii na sporą część dnia. A wszystko to możemy przygotować w zaledwie 15 minut!