Pomysły na dania z owocami

Dania z owocami można przyrządzać na bardzo wiele sposobów. Mogą stanowić zarówno śniadanie, obiad, kolację, jak i przekąskę pomiędzy głównymi posiłkami. Jeśli przyjdzie nam nagle ochota na coś słodkiego, koniecznie powinniśmy sięgnąć po pyszne, zdrowe owoce!
Nie jest tajemnicą, że owoce są prawdziwą skarbnicą witamin i minerałów. Dlatego też, im częściej będziemy po nie sięgać i ofertować naszym bliskim pyszne nadania z owocami w roli głównej, tym lepiej! Owoce mają w sobie naturalną słodycz, dlatego też z powodzeniem mogą zastąpić zdecydowanie mniej zdrowe słodkie przekąski.
Jakie dania z owocami przygotować, aby skraść serca wszystkich domowników? Bardzo dużą popularnością cieszą się np. zupy owocowe. Zupa truskawkowa, zupa z wiśni czy jabłek – pyszne, słodkie, wyjątkowo łatwe i szybkie w przygotowaniu! Wystarczy, że zmiksujemy wybrane owoce, zalejemy odrobiną wody, ugotujemy i ewentualnie dosłodzimy do smaku. Możemy zagęścić odrobinę mąką ziemniaczaną i śmietaną. Bardzo dobrym pomysłem jest zupa owocowa z makaronem lub kluseczkami. Po takim posiłku z pewnością głód nie zagrozi nam przez dłuższy czas.
Możemy podać także makaron z truskawkami czy innymi owocami. Wystarczy ugotować makaron, truskawki zmiksować ze śmietaną i cukrem, a następnie wymieszać. Udekorujemy kawałkami owoców. To zaledwie kilka z wielu fantastycznych przepisów na dania z owocami. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na gotowanie, możemy po prostu sięgnąć po sałatkę owocową.
Dzięki PROSTYM HISTORIOM możemy zrobić znacznie więcej w bardzo krótkim czasie. Warto zawsze mieć pod ręką głęboko mrożone truskawki, wiśnie, owoce tropikalne czy owoce lasów i sadów, bo dzięki mi w jedną chwilę wyczarujemy pyszne posiłki!